Profesjonalne kadry podmiotów BUR - ogłaszamy I nabór
Numer rundy naboru
Data i godzina rozpoczęcia rundy naboru
Data i godzina zakończenia rundy naboru
Runda nr I
04.04.2025r., godzina 08:00:00
11.04.2025r., godzina 23:59:59
PRZEWIDZIANA ALOKACJA w ramach I rundy naboru
Kwota : 1 800 000,00 Pln z wkładem własnym
Zasady naboru określa Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie dostępny na stronie projektu w zakładce REKRUTACJA, dokumenty do pobrania w zakładce DOKUMENTY DO POBRANIA.
Zapraszamy
Harmonogram naborów do projektu "Profesjonalne kadry podmiotów BUR"
Informujemy, że Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. jako Operator ogłasza harmonogram naboru do projektu „Profesjonalne kadry podmiotów BUR”.
Rozpoczęcie procesu rekrutacji – rozpoczęcie rundy nr I: 04.04.2025r., godzina 8:00:00
Zakończenie procesu rekrutacji – zakończenie ostatniej rundy: 28.09.2026r., godzina 23:59:59
Numer rundy naboru
Data i godzina rozpoczęcia rundy naboru
Data i godzina zakończenia rundy naboru
Runda nr I
04.04.2025r., godzina 08:00:00
11.04.2025r., godzina 23:59:59
Runda nr II
23.06.2025r., godzina 08:00:00
30.06.2025r., godzina 23:59:59
Runda nr III
22.09.2025r., godzina 08:00:00
29.09.2025r., godzina 23:59:59
Runda nr IV
17.11.2025r., godzina 08:00:00
24.11.2025r., godzina 23:59:59
Runda nr V
23.03.2026r., godzina 08:00:00
30.03.2026r., godzina 23:59:59
Runda nr VI
22.06.2026r., godzina 08:00:00
29.06.2026r., godzina 23:59:59
Runda nr VII
21.09.2026r., godzina 08:00:00
28.09.2026r., godzina 23:59:59
Zasady naboru określone zostaną w „Regulamin rekrutacji” dostępnym na stronie projektu www.podmiotybur.darr.pl jaki i dodatkowo na stronie www.darr.pl w Aktualnościach co najmniej 30 dni przed rozpoczęciem I rundy naboru.
DARR S.A. publikować będzie na stronie internetowej Projektu szczegółowy harmonogram udzielania wsparcia (rundy rekrutacji) w Projekcie co najmniej na 7 dni przed rozpoczęciem każdej rundy. Harmonogram obejmować będzie kolejne 30 dni i zawierać informację: dokładną datę i godzinę rozpoczęcia rundy.
Informacje zawarte w harmonogramie będą na bieżąco aktualizowane w przypadku zaistnienia zmian.
Rekrutacja do Projektu przeprowadzana jest w sposób przejrzysty, rzetelny i bezstronny. Zapewniamy równy dostęp do informacji o warunkach i sposobie rekrutacji oraz równe traktowanie.
Pełna informacja o procesie rekrutacji znajduje się w Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.
Nabór do projektu odbywa się wyłącznie przez System: https://www.system.darr.pl
Rekrutacja do Projektu jest prowadzona równomiernie przez cały okres realizacji projektu w rundach naboru organizowanych przez Beneficjenta do wyczerpania środków przeznaczonych na dofinansowanie usług rozwojowych.
Planujemy organizację minimum jednej rundy naboru na kwartał. Każda z rund naboru będzie trwała co najmniej 5 dni. Szczegóły dotyczące każdej z rund naboru będą zamieszczane w ogłoszeniu o naborze na stronie internetowej Projektu w zakładce Aktualności.
Nabór do projektu odbywa się wyłącznie przez System: https://www.system.darr.pl
Rekrutacja do Projektu jest prowadzona równomiernie przez cały okres realizacji projektu w rundach naboru organizowanych przez Beneficjenta do wyczerpania środków przeznaczonych na dofinansowanie usług rozwojowych.
Planujemy organizację minimum jednej rundy naboru na kwartał. Każda z rund naboru będzie trwała co najmniej 5 dni. Szczegóły dotyczące każdej z rund naboru będą zamieszczane w ogłoszeniu o naborze na stronie internetowej Projektu w zakładce Aktualności.
Wniosek możesz złożyć w trakcie trwania rekrutacji do danej rundy. Wnioski złożone po zakończeniu rekrutacji do rundy zostaną odrzucone, ale będziesz mieć możliwość złożenia Wniosku w kolejnej rundzie rekrutacji.
W trakcie trwającej rundy naboru przez System składasz komplet dokumentów zgłoszeniowych, których wzory możesz pobrać ze strony projektu (zakładka Dokumenty do pobrania)lub z Systemu.
W trakcie oceny dokumentów rekrutacyjnych Beneficjent przyznaje punkty premiujące dla firmy, która:
a) skierowała do projektu minimum jednego pracownika z niepełnosprawnością (weryfikowane na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności lub równoważnego dokumentu załączonego w trakcie rekrutacji) – dodatkowe 5 punktów,
b) skierowała do projektu kobiety tzn. minimum 50% Uczestników projektu to kobiety – dodatkowe 5 punktów.
Proces składania dokumentów zgłoszeniowych:
W celu prawidłowego złożenia Wniosku o udzielenie wsparcia, wykonaj kroki opisane poniżej.
- Wypełnij i załącz Wniosek o udzielenie wsparcia (wzór stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu) – zawiera on m.in. podstawowe dane dotyczące Usług rozwojowych, na które chcesz pozyskać wsparcie, zgłaszanych Uczestników/Uczestniczek oraz kosztów w oparciu o przeprowadzone przez Ciebie rozeznanie rynku. Na końcu Wniosku znajdują się również oświadczenia dotyczące Ciebie i Twojego podmiotu – złożenie Wniosku oznacza, że je akceptujesz.
- Załącz wypełniony przez Ciebie i/lub delegowanych do Projektu pracowników/pracownic Indywidualny Plan Rozwoju (wzór stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu) – dokument ten powinien zostać opracowany indywidualnie przez każdego/każdą ze zgłaszanych do Projektu Uczestników/Uczestniczek, zawierać opis mocnych stron danej osoby, jak również wskazywać jej obszary do rozwoju. Wskazane w nim cele rozwojowe powinny odzwierciedlać faktyczne potrzeby rozwojowe delegowanych do uczestnictwa w Projekcie osób.
- Załącz Kartę Usługi rozwojowej (wzór stanowi załącznik nr 3 do Regulaminu) – dokument powinien zostać przygotowany dla każdej Usługi rozwojowej wskazanej we Wniosku i powinien zawierać szczegółowe informacje o planowej do realizacji Usłudze rozwojowej, m.in. jej cel/cele, program, harmonogram, metodę/metody weryfikacji osiągniętych efektów uczenia się.
- Załącz oferty lub print screeny z cenników ze stron www lub inne dokumenty potwierdzające informacje zawarte we Wniosku w zakresie rozeznania rynku.
- Załącz umowę o pracę (zawartą w formie elektronicznej lub kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem) lub zaświadczenie o zatrudnieniu Uczestnika zgłoszonego/Uczestniczki zgłoszonej do udziału w Projekcie – potwierdzające zatrudnienie danej osoby w Podmiocie BUR przez co najmniej 3 ostatnie miesiące przed złożeniem Wniosku (dotyczy Podmiotu BUR).
- Załącz dokumentację ZUS DRA za okres ostatnich 3 miesięcy przed złożeniem Wniosku, dotyczącą Uczestnika zgłoszonego/Uczestniczki zgłoszonej do udziału w Projekcie – potwierdzające zatrudnienie danej osoby w Podmiocie BUR przez co najmniej 3 ostatnie miesiące przed złożeniem Wniosku (dotyczy Podmiotu BUR).
- Załącz referencje lub w przypadku ich braku inne dokumenty (umowę/umowy lub faktury/rachunki oraz Karty Usług rozwojowych zrealizowanych w BUR) – w celu potwierdzenia spełnienia warunku osobistej realizacji przez właściciela/właścicielkę Podmiotu współpracującego minimum 5 Usług rozwojowych powierzonych przez ten sam Podmiot BUR w okresie ostatnich 3 lat przed złożeniem Wniosku (dotyczy Podmiotu współpracującego).
- Załącz pełnomocnictwo prawidłowo umocowanego pełnomocnika do reprezentowania Podmiotu BUR/Podmiotu współpracującego (jeśli dotyczy).
- Wypełnij i załącz następujące oświadczenia i formularze:
- formularz zgłoszeniowy Uczestnika/Uczestniczki Projektu (wzór stanowi załącznik nr 4 do Regulaminu);
- oświadczenie w sprawie jednokrotnego występowania o wsparcie w ramach konkursu oraz o braku powiązań z Beneficjentem i Wykonawcą (wzór stanowi załącznik nr 5 do Regulaminu);
- formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis (załącznik nr 6 do Regulaminu);
- oświadczenie dotyczące otrzymanej pomocy de minimis (załącznik nr 7 do Regulaminu);
- oświadczenie dotyczące istnienia okoliczności i podstaw do zakazu udostępnienia funduszy, środków finansowych lub zasobów gospodarczych oraz udzielenia wsparcia w związku z agresją Rosji wobec Ukrainy (lista sankcyjna) (załącznik nr 8 do Regulaminu).
Wniosek o udzielenie wsparcia oraz wszystkie załączniki i dokumenty wymienione w punktach od 1 do 9 należy wypełnić elektronicznie lub załączyć w formie elektronicznego załącznika i następnie przesłać w Systemie informatycznym zapewnionym przez Beneficjenta, w terminie wskazanym w Regulaminie.
Dokumenty przesyłane w Systemie informatycznym w formie elektronicznego załącznika powinny zostać załączone w formie dokumentu elektronicznego opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku niedysponowania takim podpisem elektronicznym, należy załączyć skan dokumentu podpisanego w sposób tradycyjny (podpisem własnoręcznym), przez osobę/osoby upoważnione do reprezentowania Podmiotu BUR/Podmiotu współpracującego. Po dokonaniu weryfikacji przesłanych w Systemie informatycznym skanów dokumentów, zostaniesz poproszony o przesłanie papierowych oryginałów (lub kopii potwierdzonych za zgodność z oryginałem, np. kopii umowy o pracę, kopii umowy powierzenia zawartej przez Podmiot współpracujący z Podmiotem BUR) na adres biura Projektu lub będziesz mógł je tam dostarczyć osobiście.
Po przesłaniu w Systemie informatycznym Wniosku wraz z załącznikami, otrzymasz potwierdzenie wpływu do Beneficjenta Twojego Wniosku.
Możesz zostać wezwany do poprawy lub uzupełnienia ww. dokumentów w terminie 5 dni roboczych. Brak poprawy lub uzupełnienia w określonym terminie skutkuje brakiem możliwości otrzymania wsparcia, przy czym zachowujesz prawo do ponownego zgłoszenia się do Projektu w kolejnych rundach.
Uzupełnieniu podlega:
a) omyłka pisarska w dokumentach rekrutacyjnych,
b) uzupełnienie podpisu np. niepełna reprezentacja osób uprawnionych do reprezentowania przedsiębiorstwa na dokumentach rekrutacyjnych,
c) Indywidualny Plan Rozwoju, jeżeli Beneficjent w toku weryfikacji uzna, że dokument wymaga uzupełnienia
d) Karta usługi rozwojowej, jeżeli Beneficjent w toku weryfikacji uzna, że dokument wymaga uzupełnienia,
e) dokumenty z rozeznania rynku, jeżeli Beneficjent w toku weryfikacji uzna, że rozeznanie rynku zostało przeprowadzone nieprawidłowo lub zawiera wady,
f) korekta będąca wynikiem weryfikacji dokumentów rekrutacyjnych, przeprowadzonej przez Beneficjenta.
Rozeznanie rynku - wybór usług rozwojowych podlegających refundacji
Usługi rozwojowe, opisane we Wniosku będą realizowane przez Wykonawcę/Wykonawców, którego/których wybierzesz na rynku komercyjnym w wyniku przeprowadzonego rozeznania rynku.
Rozeznanie rynku ma na celu ustalenie rynkowej ceny netto za 1h zegarową Usługi rozwojowej na 1 uczestnika oraz całościową cenę usługi rozwojowej netto na 1 uczestnika, na którą zamierzasz pozyskać Wsparcie w ramach Projektu.
Przed złożeniem Wniosku, w celu ustalenia ceny rynkowej, zapytanie cenowe kierujesz do co najmniej trzech potencjalnych Wykonawców usługi, o ile na rynku istnieje trzech potencjalnych Wykonawców dla planowanej Usługi rozwojowej lub korzystasz z minimum trzech cenników dostępnych na stronach www. Rozeznanie rynku możesz przeprowadzić łącząc źródła pozyskania danych np. 1 oferty i 2 print screenów z cenników ze stron www. Jeżeli w ramach Projektu planujesz wnioskować o Wsparcie więcej niż jednej Usługi rozwojowej, dla każdej z nich musisz przeprowadzić oddzielne rozeznanie rynku.
Zapytanie cenowe musisz przekazać do potencjalnych Wykonawców w taki sposób, aby posiadać potwierdzenie np. e-mail, zapis ze strony www itp. Jeżeli będziesz posiadać odpowiedzi od potencjalnych Wykonawców, powinny one zostać dostarczone do Ciebie w formie pozwalającej na załączenie ich do Wniosku np. e-mail, odpowiedź w wersji papierowej, itp.
Możliwość przedstawienia jednej oferty, obowiązuje wyłącznie w przypadku, gdy Usługa rozwojowa jest unikatowa lub dostosowana do Twoich specyficznych potrzeb i nie ma bezpośrednio konkurencyjnej oferty na rynku, co potwierdza spełnienie kryterium a lub b oraz c (jeśli dotyczy), które pozwolą Ekspertowi oceniającemu Wniosek o udzielenie wsparcia, na uznanie takiej Usługi rozwojowej za „unikatową” lub „szytą na miarę”:
a) specyfika tematyczna usługi – usługa powinna dotyczyć tematu, który jest bardzo wąski lub niszowy, co ogranicza dostępność porównywalnych ofert. Należy dokładnie wykazać, dlaczego temat jest unikalny np. ze względu na rzadkie połączenie tematyki, metodyki, czy technologii (kryterium obligatoryjne dla usługi „unikatowej”);
b) zakres merytoryczny – program Usługi rozwojowej powinien być dostosowany do Twoich specyficznych potrzeb. W celu potwierdzenia wymaga się przedstawienia szczegółowego opisu programu usługi, w tym zakresu tematycznego oraz efektów uczenia się oraz wykazać, że nie są dostępne w innych podobnych ofertach i tylko ta odpowiada na Twoje specyficzne potrzeby rozwojowe (kryterium obligatoryjne dla usługi „szytej na miarę”);
c) certyfikaty i kwalifikacje prowadzących – należy udokumentować i wykazać unikalność kwalifikacji trenerów/doradców prowadzących Usługę rozwojową, np. posiadanie wyjątkowych certyfikatów, doświadczenia zawodowego, unikalnych osiągnięć w danej dziedzinie. Kryterium nie może stanowić jedynej podstawy dla uznania usługi za „unikatową” lub „szytą na miarę” (kryterium fakultatywne).
Dla uznania, że dana Usługa rozwojowa jest „unikatowa” wystarczy, że wykażesz, że spełnia wymogi kryterium a). Dla potwierdzenia, że dana Usługa rozwojowa jest usługą „szytą na miarę” wystarczy, że wykażesz, że spełnia wymogi kryterium b). Kryterium c) ma charakter wyłącznie fakultatywny i jego spełnienie nie jest wymagane dla potwierdzenia statusu usługi „unikatowej” lub „szytej na miarę”.
Jeżeli zamierzasz skorzystać z pozyskania Wsparcia na Usługę rozwojową „unikatową” lub „szytą na miarę”, musisz przedstawić i udokumentować wyniki poszukiwań i informacje o co najmniej 3 innych dostępnych na rynku ofertach o podobnej tematyce (w formie zestawienia/wykazu co najmniej 3 ofert standardowych i wskazaniem ich różnic w odniesieniu do usługi „unikatowej” lub „szytej na miarę”).
Ponadto powinieneś wykazać, że cena wybranej usługi „unikatowej” lub „szytej na miarę” jest rynkowa. Cenę netto za 1h zegarową Usługi rozwojowej na 1 uczestnika wybranej Usługi „unikatowej” lub „szytej na miarę” porównaj do cen standardowych Usług rozwojowych o podobnej tematyce, oferowanych przez inne firmy, aby pokazać, że wycena jest uzasadniona i wskaż z czego wynika ewentualna różnica w cenie (np. dodatkowe moduły, specyficzne wymagania, metoda prowadzenia zajęć).
Rozeznanie rynku powinno zostać przeprowadzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem Wniosku o udzielenie wsparcia na podstawie wiarygodnych ofert, w sposób przejrzysty, racjonalny i efektywny, z zachowaniem zasad uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów.
Wyniki przeprowadzonych w tym zakresie działań, mających na celu oszacowanie ceny rynkowej Usług rozwojowych, musisz przedstawić we Wniosku, którego część nr 4 dotyczy rozeznania rynku. Będziesz też musiał dołączyć np. oferty otrzymane od potencjalnych Wykonawców usług lub print screen z cenników ze stron www lub inne dokumenty, które potwierdzą dane zawarte w tym obszarze we Wniosku.
Ocena dokumentów rekrutacyjnych i decyzja o przyznaniu wsparcia:
Weryfikacja złożonego Wniosku na podstawie przesłanych w Systemie informatycznym dokumentów jest dokonywana w terminie 5 dni roboczych, od przekazania wszystkich wymaganych dokumentów.
Termin ten może zostać wydłużony, w szczególności w przypadku awarii Systemu informatycznego, dużej liczby zgłoszeń lub w sytuacjach wymagających pozyskania dodatkowych informacji, np. w zakresie poziomu wykorzystanej pomocy de minimis lub innych okoliczności mogących mieć wpływ na kwalifikowalność Podmiotu/Uczestników do Projektu. W przypadku zmiany terminu, odpowiednia informacja zostanie zamieszczona na stronie www Projektu www.podmiotybur.darr.pl i/lub zostaniesz o tym fakcie poinformowany indywidualnie na adres poczty elektronicznej wskazany przez Przedsiębiorstwo we Wniosku o udzieleniu wsparcia.
Weryfikacja polega na potwierdzeniu czy Podmiot BUR/Podmiot współpracujący oraz Uczestnicy/Uczestniczki Projektu spełniają warunki udziału w Projekcie, a także na merytorycznej ocenie opisanych we Wniosku obszarów i celów rozwojowych, doboru Usług rozwojowych i ich spójności z obszarami wsparcia objętymi Projektem.
W przypadku, gdy dokumentem potwierdzającym kwalifikowalność Podmiotu BUR/Podmiotu współpracującego lub Uczestnika/Uczestniczki, w tym powiązania osobowo-kapitałowe, jest oświadczenie, Beneficjent będzie potwierdzać prawdziwość złożonych oświadczeń w posiadanych bazach danych lub zbiorach danych udostępnionych publicznie.
Informacja o wyniku weryfikacji Wniosku zostanie przesłana do Ciebie na wskazany we Wniosku adres poczty elektronicznej.
Podpisanie umowy wsparcia:
Pozytywny wynik weryfikacji będzie skutkować podpisaniem umowy o udzielenie wsparcia pomiędzy Beneficjentem a Podmiotem BUR/Podmiotem współpracującym.
Umowa o udzielenie wsparcia może zostać zawarta w formie elektronicznej, jak również w formie papierowej.
W przypadku negatywnego wyniku weryfikacji, Podmiotowi BUR/Podmiotowi współpracującemu nie przysługuje odwołanie. Dokumenty, które złożyłeś nie będą zwrócone, pozostają u Beneficjenta jako dokumentacja Projektu.
Do podpisania umowy o udzielenie wsparcia niezbędne będą zaświadczenia o niezaleganiu z opłacaniem podatków, opłat ważne na dzień podpisania umowy tj. nie starsze niż 30 dni od daty wystawienia:
- zaświadczenie z urzędu skarbowego o niezaleganiu w podatkach dochodowych, VAT lub akcyzie
- zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS
Jeżeli Twój Wniosek nie otrzymał wsparcia, możesz ponownie aplikować do udziału w Projekcie w kolejnej rundzie rekrutacji
Informacje o etapach realizacji Projektu oraz listy rankingowe i rezerwowe będą sukcesywnie umieszczane na stronie internetowej Projektu w zakładce Aktualności.
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie