Projekt jest otwarty na udział wszystkich osób zainteresowanych, tj. nie dyskryminuje żadnych grup ze względu na posiadane cechy. Stosujemy zasady równości płci, szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnością, uregulowane aktami prawa, wytycznymi, dobrymi praktykami itp.

Uwzględniamy szerokie podejście do ewentualnych ograniczeń Kandydatów/ek i Uczestników/czek Projektu, w tym osób z niepełnosprawnością.

Rozwiązania stosowane przez Operatora w celu szerokiej dostępności Projektu:

  • osoby niedowidzące mogą korzystać ze strony internetowej projektu zgodnej z WCAG2.1, uczestniczyć w spotkaniach z opiekunem, psem przewodnikiem itp.,
  • osobom z niepełnosprawnością ruchową gwarantujemy spotkania w miejscach bez barier architektonicznych – np. Biuro projektu w Szczawnie – Zdroju,
  • wszystkim Uczestnikom/czkom Projektu zapewniamy kontakt z personelem przez ogólnodostępne narzędzia komunikacji (telefon, sms, mail, spotkania bezpośrednie, komunikatory online wykorzystujące głos i wizję, kontakt przez osobę trzecią itp.).

Oprócz ww. działań zapewniona jest elastyczność realizacji wsparcia (np. wydłużony czas, wolniejsze mówienia, częstsze przerwy) oraz bezpieczeństwo psychiczne (np. zapewnienie odpowiedniej przestrzeni).

Opis dostępności budynku, miejsc parkingowych

Logo DARR

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

ul. Szczawieńska 2, 58-310 Szczawno – Zdrój

Osoba do kontaktu:

Mariola Stanisławczyk – Koordynator Projektu
Telefony: 74 64 80 400, 74 64 80 411,
Tel. komórkowy: +48 607 755 900
E-mail: mariola.stanislawczyk@darr.pl
www.darr.pl
Link do lokalizacji: https://maps.app.goo.gl/3yhBZFiGkJRPMRex9

Dni i godziny otwarcia:

Biuro otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 z możliwością dostosowania godzin pracy do potrzeb osób zainteresowanych po wcześniejszym zgłoszeniu.

Dostępność architektoniczna:

Biuro znajduje się w wielokondygnacyjnym budynku biurowym oznaczonym tablicami informacyjnym.

Dojście do budynku:

Budynek biurowy ogólnodostępny posiada dwa wejścia – wejście główne i wejście tylne. Wejście główne znajduje się od czoła budynku i nie jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Przy wejściu głównym znajdują się schody z poręczą dla osób z problemami w poruszaniu się.

W przypadku osób poruszających się o kulach lub na wózku inwalidzkim prosimy o wybranie wejścia od tyłu budynku (poziom „-1” od strony parkingu płatnego) – brak barier architektonicznych, winda z poziomu „0”.

Przy wejściach nawierzchnia z kostki betonowej.

Obsługa osób zainteresowanych informacją o projekcie odbywa się w biurze na II piętrze w module A – pokój 201 lub 213. Po wyjściu z windy proszę kierować się w prawą stronę.

Obsługa osób zainteresowanych informacją o projekcie może odbywać się przy recepcji na parterze budynku, gdzie jest wydzielone miejsce do spotkań, w tym dla osób ze specjalnymi potrzebami w poruszaniu się.

Szerokość drzwi wejściowych i drzwi wewnętrznych oraz ciągów komunikacyjnych jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
W budynku znajduje się winda, która umożliwia przewóz osób na kolejne piętra.
Na każdym piętrze budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Budynek DARR S. A. znajduje się w sąsiedztwie sklepu Decathlon.

Wskazówki dojazdu:

Dojazd komunikacją miejską – autobusy jadące z Zamku Książ/ Szczawienka/Podzamcza w kierunku Śródmieścia/Piaskowej Góry/Szczawna – Zdroju/Sobięcina:

  • przystanek ul. Długa – ul. Makuszyńskiego – linia 4, 8, 19, A, C
  • przystanek Szczawno Zdrój – ul. Łączyńskiego – linia 18, EX

Dojazd komunikacją miejską – autobusy jadące ze Śródmieścia/ Piaskowej Góry/Szczawna – Zdroju/Sobięcina w kierunku Podzamcza/Szczawienka/Zamku Książ:

  • przystanek ul. Długa – ul. Topolowa – linia 4, 8, 9, A, C
  • przystanek Szczawno – Zdrój – ul. Łączyńskiego – linia 18, EX

Transport samochodowy:

Przy budynku znajduje się parking publiczny (strefa płatnego parkowania), w tym wyznaczono dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Naruszenia konwencji o prawach osób niepełnosprawnych

W przypadku podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą zgłaszać Uczestnicy/Uczestniczki Projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):

  • poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa,
  • skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej ( adres: /MIR/SkrytkaESP )lub Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (adres: /PARP/SkrytkaESP oraz /PARP/kancelariaPARP).

O naruszeniu postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych mogą Państwo informować również bezpośrednio Operatora za pomocą:

  • poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres Beneficjenta – Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A, ul. Szczawieńska 2, 58-310 Szczawno – Zdrój
  • poczty e-mail: mariola.stanislawczyk@darr.pl

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-2021-2027/prawo-i-dokumenty/stosowanie-karty-praw-podstawowych/

https://www.rozwojspoleczny.gov.pl/strony/dowiedz-sie-wiecej-o-programie/przestrzeganie-zasad-rownosciowych-2/

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/13576/Konwencja_ONZ_o_prawach_osob_niepelnosprawnych.pdf

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/13577/konwencja_ONZ_easy_to_read.pdf

#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie